:: ORIGAMI-ORIZURU 2010   :: O PROJEKTE   :: O ORIGAMI   :: O PAPIERI   :: PILOTNÝ PROJEKT   :: POĎAKOVANIE

 

DISKUSIA K PROJEKTU

Úvodná stránka

 

Novinky:

27.4.2010 o 15.00 hod. Veľvyslanectvo Japonska v Bratislave - slávnostná audiencia pre víťazov Obvodného kola projektu origami-orizuru 2010 - odovzdávanie sembazuru - uctenie si pamiatky Sadako Sasaky a všetkých detských obetí vojny. (Audiencie sa zúčastnia zástupcovia z každého mesta zapojeného v projekte.)

 

19.3.2010 - Kladením venca z orizuru, vybranými žiakmi 5.ročníkov, pri príležitosti osláv oslobodenie Mesta Žiar nad Hronom (Svätý Kríž nad Hronom) sovietskou armádou, sme si aj za účasti veľvyslanca Ruskej federácie Alexandra Udaltsova. pripomenuli 65.výročie od oslobodenia počas 2. svetovej vojny.

 

12.2.2010 Úspešne prebehlo slávnostné vyhodnotenie súťažnej časti projektu origami-orizuru 2010 v MsKC Žiar nad Hronom spolu s 1. origami workshopom pre žiakov 5 ročníkov.

Žiakov po úspešnej vzdelávacej a súťažnej časti projektu čaká v spolupráci s koordinátormi za mestá, pracovníkmi CVČ a učiteľmi v jednotlivých ZŠ rozdávanie vytvorených orizuru pre šťastie a radosť vo vybraných sociálnych zariadeniach miest Žiar nad Hronom, Kremnica, Banská Štiavnica, Žarnovica a Nová Baňa. V rámci projektu posolstva mieru si žiaci jednotlivých miest pripomenú aj deň oslobodenia svojho mesta tým, že v tento deň vybraní zástupcovia žiakov položia orizuru veniec k pamätníku vo svojom meste. Tí najlepší sa môžu tešiť na návštevu japonskej ambasády v Bratislave, kde budú mať tú česť osobne odovzdať veniec s 1000 orizuru, ako posolstvo mieru, veľvyslancovi Japonska J.E. Yoshio Nomotovi.

 

aktualizované: 04.10.2010

počet prístupov: CNW:Counter

 

PROJEKT ORIGAMI-ORIZURU © 2009-10