:: VÝSLEDKY SÚŤAŽÍ   :: PROGRAM SLÁVNOSTNÉHO VYHODNOTENIA PROJEKTU   :: INFORMÁCIE O SÚŤAŽIACH   :: KONTAKTY

Origami orizuru 2010

1.ročník projektu origami-orizuru v školskom roku 2009/10:

27.4.2010 o 15.00 hod. Veľvyslanectvo Japonska v Bratislave - slávnostná audiencia pre víťazov Obvodného kola projektu origami-orizuru 2010 - odovzdávanie sembazuru - uctenie si pamiatky Sadako Sasaky a všetkých detských obetí vojny. (Audiencie sa zúčastnia zástupcovia z každého mesta zapojeného v projekte.)

19.3.2010 - Kladením venca z orizuru, vybranými žiakmi 5.ročníkov, pri príležitosti osláv oslobodenie Mesta Žiar nad Hronom (Svätý Kríž nad Hronom) sovietskou armádou, sme si aj za účasti veľvyslanca Ruskej federácie Alexandra Udaltsova. pripomenuli 65.výročie od oslobodenia počas 2. svetovej vojny.

12.2. 2010 v MsKC Žiar nad Hronom úspešne prebiehalo obvodné kolo súťaží projektu origami-orizuru 2010, zúčastnení žiaci si vyskúšali skladanie rôznych origami skladačiek na origami workshope a  za účasti významných hostí prebehlo slávnostné vyhodnotenie projektu.

Žiakov po úspešnej vzdelávacej a súťažnej časti projektu čaká v spolupráci s koordinátormi za mestá, pracovníkmi CVČ a učiteľmi v jednotlivých ZŠ rozdávanie vytvorených orizuru pre šťastie a radosť vo vybraných sociálnych zariadeniach miest Žiar nad Hronom, Kremnica, Banská Štiavnica, Žarnovica a Nová Baňa. V rámci projektu posolstva mieru si žiaci jednotlivých miest pripomenú aj deň oslobodenia svojho mesta tým, že v tento deň vybraní zástupcovia žiakov položia orizuru veniec k pamätníku vo svojom meste. Tí najlepší sa môžu tešiť na návštevu japonskej ambasády v Bratislave, kde budú mať tú česť osobne odovzdať veniec s 1000 orizuru, ako posolstvo mieru, veľvyslancovi Japonska J.E. Yoshio Nomotovi.

4.2. 2010 CVČ Žiar nad Hronom kompletizuje výsledky za jednotlivé mestá. Prebieha príprava na obvodné kolo súťaží, origami workshop pre žiakov a s slávnostné vyhodnotenie projektu, ktoré bude 12.2.2010 v MsKC Žiar nad Hronom za účasti významných hostí.

január 2010 všetky zapojené školy úspešne zorganizovali triedne kolá projektu. Zároveň CVČ zúčastnených miest dostali diplomy a vecné ceny do mestských kôl projektu origami-orizuru s podporou jednotlivých MsÚ.

21.12.2009 všetky triedy zúčastnených škôl dostali diplomy a ceny do triednych kôl v rýchlostnom skladaní orizuru.

11.11.2009 SPUSTENIE SÚŤAŽÍ PROJEKTU KU DŇU 11.11. 2009 (Svetový deň origami).

09.11.2009 boli rozposlané propozície jednotlivých súťaží projektu origami-orizuru 2010 koordinátorom za jednotlivé mestá obvodu Žiar nad Hronom, tak ako bolo prezentované na porade z 13.10.2009.

13.10.2009 sa uskutočnilo stretnutie koordinátorov, zástupcov CVČ a učiteľov za mestá Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Kremnica, Žarnovica a Nová Baňa v priestoroch CVČ Žiar nad Hronom. Boli odovzdané DVD s materiálom na vzdelávanie pre piatakov + prezentácia výsledkov výskumu 2008/9 a priebehu pilotného projektu v Žiari nad Hronom. Všetci prítomní boli oboznámení s pravidlami, harmonogramom a cieľmi projektu. Týmto sa oficiálne spustilo individuálne vzdelávanie na školách.

september 2009 Písomnou formou boli oslovení k spolupráci primátori miest obvodu Žiar nad Hronom. Následne sme dostali kladnú odpoveď a zároveň boli určení koordinátori za mestá Žiar nad Hronom, Kremnica, Banská Štiavnica, Žarnovica a Nová Baňa. Úspešne sme získali záštitu nad projektom od Veľvyslanectva Japonska v SR ako aj od Obvodného úradu v Žiari nad Hronom a Mesta Žiar nad Hronom.

aktualizované: 04.10.2010

PROJEKT ORIGAMI-ORIZURU © 2009-10