:: VÝSLEDKY SÚŤAŽÍ   :: PROGRAM SLÁVNOSTNÉHO VYHODNOTENIA PROJEKTU   :: INFORMÁCIE O SÚŤAŽIACH   :: KONTAKTY

Origami orizuru 2010

12.2.2010 - sa konalo v MsKC Žiar nad Hronom o 9.00 hod. obvodné kolo súťaží projektu origami-orizuru 2010 medzi žiakmi 5 ročníkov, ktorí zvíťazili v mestských kolách a získali tak právo reprezentovať svoje mesto v obvodnom kole.

Po Rýchlostnej súťaži bol pre žiakov pripravený do 11.00 hod. zaujímavý origami workshop, kde si mohli vyskúšať skladať rôzne origami skladačky s origami lektormi.

Po 11.OO hod. sa začal slávnostný program spojený s odovzdávaním cien pre víťazov obvodného kola v jednotlivých kategóriách. Tí najlepší si mohli odniesť zaujímavé vecné ceny ako mobilný telefón, mp3 prehrávač, či usb kľuč a iné. Víťazná trieda v kategórií najviac poskladaných orizuru získala finančnú hotovosť. Najlepšie triedy za jednotlivé mestá získali v rámci myšlienky "spoznaj svoj región" poukaz na voľný vstup do múzea mincí a medailí v Kremnici. Zároveň učitelia, ako zástupcovia jednotlivých tried v projekte obdržali knihy od Paula Jacksona Skladáme origami. Program prebiehal za účasti viacerých významných hostí.

Po slávnostnom programe bolo pre žiakov pripravené občerstvenie a pre pozvaných hostí recepcia s cieľom nadviazať vzájomné kontakty a spoluprácu zástupcov našich škôl a miest s predstaviteľmi japonskej ambasády v oblasti vzdelávania a kultúry.

Na recepcií bolo možné vidieť aj ukážky žiackych prác, ktoré vznikli počas trvania projektu origami-orizuru 2010 v jednotlivých mestách projektu.

Žiakov po úspešnej vzdelávacej a súťažnej časti projektu čaká v spolupráci s koordinátormi za mestá, s miestnymi CVČ a učiteľmi v jednotlivých ZŠ rozdávanie vytvorených orizuru pre šťastie a radosť vo vybraných sociálnych zariadeniach miest Žiar nad Hronom, Kremnica, Banská Štiavnica, Žarnovica a Nová Baňa.

V rámci projektu posolstva mieru si žiaci jednotlivých miest pripomenú aj deň oslobodenia svojho mesta tým, že v tento deň vybraní zástupcovia žiakov položili orizuru veniec k pamätníku vo svojom meste. Projekt tak ma možnosť pôsobiť nielen na rozvoj tvorivosti a zručnosti, ale zároveň pôsobí na formovanie osobnosti žiakov z morálneho a mravného aspektu ich výchovy. Okrem toho žiaci učili skladať svojich kamarátov na škole, ale aj deti v Dome sociálnych služieb Hrabiny. Poskladané orizuru tiež robili radosť deťom na detskom oddelení v žiarskej nemocnici.

27.4.2010 - sa uskutočnila slávnostná audiencia na Veľvyslanectve Japonska v Bratislave, kde sa odovzdávalo senbazuru, posolstvo mieru žiakmi, víťazmi projektových súťaží origami-orizuru v školskom roku 2009/10.

19.5.2010 - v spolupráci s japonským veľvyslanectvom sa podarilo 1. krát v histórií Slovenska dopraviť posolstvo mieru dopraviť až k pamätníku Sadako Sasaki, do Parku mieru v japonskom meste Hirošima.

Mgr. Miloš Viglašský

za realizačný tím, autor projektu

aktualizované: 04.10.2010

PROJEKT ORIGAMI-ORIZURU © 2009-10