:: FOTKY   :: ČLÁNKY A REPORTÁŽE   :: ZMLUVY A DOKUMENTY   :: VÝSKUM 2008/9   :: SLÁVNOSTNÉ VYHODNOTENIE

Origami-orizuru, posolstvo mieru (pilotný projekt 2008/9)

Slávnostné výhodnotenie:

Dňa 12.6.2009 sa v priestoroch CVČ Žiar nad Hronom o 10.00 uskutočnilo mestské kolo súťaže v rýchlosti skladania orizuru. Žiaci skladali z originál origami papiera, ktorý sme dostali ako darček od predstaviteľov japonskej ambasády. Priebeh súťaže priebežne sledovali zástupcovia medií ako aj predstavitelia japonskej ambasády a aj ostatní prítomní diváci, ktorí povzbudzovali súťažiacich. Keď sa oficiálna súťaž skončila a určili sa víťazi, prebehla ešte jedna špeciálna súťaž medzi žiackymi víťazmi súťaže v skladaní origami v Žiari nad Hronom a zástupcami japonskej ambasády, ktorá žiakov veľmi potešila. Po tejto promo-akcii prebehlo ešte podpisovanie vytvorených orizuru skladačiek od prominentných hostí. Porotcovia sa následne presunuli do priestorov MsKC, kde v galérii vybrali najkreatívnejší výtvor z žiackych prác. Teraz boli známi víťazi vo všetkých kategóriách a všetci sa pomaly presúvali na otvorenie slávnostného programu v divadelnej sále MsKC. Tu sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie pilotného projektu ORIGAMI-ORIZURU, posolstvo mieru v priestoroch divadelnej sály v MsKC Žiar nad Hronom.

Na podujatí sa zúčastnili všetci piataci zo žiarskych ZŠ, ich triedni učitelia a riaditelia. Prišli sem aj riaditelia ZUŠ, MsKC, CVČ, zástupcovia mesta, obvodného úradu, podporovatelia projektu ale aj čestní hostia. Slávnostný program moderovala Zuzana Malová z CVČ v Žiari nad Hronom. Program odovzdávania cien bol vyplnený zaujímavým vystúpením žiakov Základnej umeleckej školy a Karate klubu v Žiari nad Hronom. Na pódiu okrem iného pútala pozornosť aj mladá, začínajúca fotomodelka Petra Sekáčová v šatách "splnených želaní" z 1000 papierových orizuru od návrhárky Dariny Kozovej. V rámci projektu sa jednotlivým triedam prostredníctvom ich triednych učiteľov rozdali knihy Základy origami od Soonboke Smithovej, ktorá slúži ako úvodná kniha do sveta origami pre tých ktorých to zaujalo.

Žiaci, ktorí zvíťazili v jednotlivých kategóriách súťaže v mestskom kole si na pódium prišli prevziať okrem diplomu, medaily či pohára s logom súťaže aj zaujímavé vecné ceny, ktoré preberali od autora projektu Miloša Viglašského a moderátora Andreja Bičana. Mobilný telefón, MP4 prehrávač, či digitálny fotoaparát, žiakov potešili.

V galérií MsKC sa uskutočnila recepcia s občerstvením pre pozvaných hostí. Výzdoba galérie bola realizovaná vystavenými kreatívnymi prácami žiakov na tému orizuru zo súťaže projektu. Samostatný priestor v galérii dostali aj vybrané origami práce profesora Jaroslava Jaroša, predsedu Slovenskej origami spoločnosti na Slovensku a nachádzali sa tu aj panely s fotografiami od Karola Jarábeka. Vytvorený priestor bol určený na vzájomnú komunikáciu a nadviazanie kontaktov do budúcnosti. Bol to priestor pre riaditeľov a zástupcov regiónu, prípadne poslancov a podnikateľov, na nadviazanie kontaktu s predstaviteľmi japonskej ambasády. Po recepcii boli priestory galérie niekoľko dní sprístupnené aj širokej verejnosti ako aj všetkým žiakom ZŠ v meste Žiar nad Hronom, aby si pozreli vyber zaujímavých prác, ktoré vytvorili šikovní piataci.

Víťazi v súťažiach získali aj špeciálnu cenu v podobe audiencie na japonskej ambasáde v Bratislave dňa 22.6.2009 u japonského veľvyslanca J.E. Yoshio Nomota, kde odovzdali sembazuru - posolstvo mieru. Za odmenu získali na veľvyslanectve na svoj diplom zo súťaže pečiatku s podpisom veľvyslanca a malý darček z Japonska.

Na konci prázdnin 7.8.2009 si víťazi jednotlivých súťaží projektu ešte vychutnali zájazd do Budapešti, kde navštívili Tropicárium.

P.č.

Dokument

1.

Časový rozpis dňa a scenár programu podujatia slávnostného vyhodnotenia 12.6.2009.

252 kB

2.

Čistý podpisový formulár - preberanie cien, mestské kolo.

49 kB

3.

Pozvánka na slávnostné vyhodnotenie 12.6.2009.

55 kB

aktualizované: 07.11.2009