NAŠE AKTIVITY - KRÚŽKY

cvičebňa CVČ,  M.R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom

CHARAKTERISTIKA:

BRUŠNÉ TANCE

Chceš mať na leto krásnu postavu? Daj sa na orientálne brušné tance, ktoré dokážu skvele sformovať ženské telo!

O brušných tancoch

Kladie dôraz na brušné svaly, hrudník a paže. Je určený všetkým ženám bez ohľadu na vek, vzhľad alebo pohybové nadanie. Vyznačuje sa pokojnými, plynulými a zmyselnými pohybmi. Rytmicky sa pri ňom potriasa bokmi a pažami:-)

Tradícia

Brušný tanec pochádza z východu. Hovorí sa mu tam „raqs sharqi“, čo v preklade znamená „tanec orientu“. Zdôrazňuje tradíciu. Tancuje sa na boso, pretože len tak pri ňom dochádza ku spojeniu s „Matkou zeme“. Používajú sa pri ňom rozmanité pomôcky ako sú šatky, závoje, sviečky, meče a dokonca aj živé hady. Tieto rekvizity mali pôsobiť svojou magickou silou, napr. had je symbolom mužského aj ženského pohlavia. Hovorí sa, že keď zjete hadí chvost, stanete sa nesmrteľnými:-)

Prečo práve brušné tance?

Spájajú tanec a relaxáciu.

Uvoľňujú dušu aj telo.

Spevňujú telo.

Nepreťažujú jednotlivé svalové skupiny ani kĺby, striedajú svalové napätie s uvoľnením.

Zvyšujú cirkuláciu krvi.

Zbavujú telo toxínov a zrýchľujú metabolizmus.

Znižujú telesnú hmotnosť.

Brušný tanec môže účinne pomáhať aj pri rehabilitácii po úrazoch, operáciách a chronických onemocneniach pohybového ústrojenstva.

Pomáha dokonca aj pri psychických problémoch, pri liečbe bulímie a anorexie.

FOTKY:

Školský rok 2009/10