NAŠE AKTIVITY - KRÚŽKY

MIESTO:

cvičebňa CVČ

CHARAKTERISTIKA:

Karate je možné definovať ako umenie sebaobrany bez zbrane. Pozostáva z dynamických obranných ale aj útočných techník, ktoré využívajú všetky časti tela pre dosiahnutie maximálnej účinnosti.

V našom každodennom živote často zabúdame na hodnotu cvičenia ako pre naše fyzické, tak pre psychické zdravie. Cvičením karate rozvíjame koordináciu pohybov, zrýchľujeme reflexi, zvyšujeme našu silu a energetický potenciál.

Ak cvičíme naozaj poctivo zvyšujeme si našu vyrovnanosť a pohodu. Rozvíjame jasnosť našich myšlienkových pochodov, odhaľujeme naše možnosti a v neposlednej rade si zvyšujeme sebavedomie. V tomto zmysle karate nie je konečným cieľom, ale iba prostriedkom k dosiahnutiu cieľa. Je to činnosť, kde narastajúci vek cvičencov nie je prekážkou, ale skôr zvyšuje ich schopnosť koordinácie tela a mysle.

Krúžok karate v CVČ je určený tak pre chlapcov ako aj dievčatá bez rozdielu veku. Deti sa naučia trpezlivosti a ovládaniu svojho správania. Činnosť je zameraná na rozvoj fyzickej a duševnej kondície pod vedením kvalitných trénerov s vysokým technickým stupňom a dlhoročnou trénerskou praxou. V prípade zvládnutia základných techník karate má každé dieťa možnosť zúčastniť sa preskúšania (páskovania) a tak postúpiť v hodnotovom rebríčku pravidiel karate.

Páskovanie sa robí v spolupráci s Karate klubom MŠK Žiar nad Hronom  www.karatezh.sk .

FOTKY:

školský rok 2009/10