NAŠE AKTIVITY - KRÚŽKY

Milan KONORADSKÝ

MIESTO:

CHARAKTERISTIKA:

Napriek tomu že v dnešnej dobe je lukostreľba ako nástroj boja či lovu využívaná len zriedkakedy, má svoj význam ako športová disciplína a je jedným z olympijských športov. Lukostreľba spolu s tenisom a golfom patrí medzi tzv. “biele športy” a dá sa považovať za ušľachtilú zábavu. Neoddiskutovateľnou výhodou nášho športu je fakt, že takmer nepozná vekové obmedzenia. Na základe istých fyziologických predpokladov sa deti môžu venovať lukostreľbe od útleho, v podstate predškolského veku. Lukostreľba je životný štýl, skvelý šport a v každom prípade dobrý koníček a spôsob ako príjemne tráviť voľný čas. Umožňuje zlepšovať sebakontrolu a sebadisciplínu a zároveň prináša uspokojenie, keď zlepšovanie techniky prináša aj zlepšovanie výsledkov.

FOTKY:

názov dokumentu